Dorota Wellman

  Dorota Wellman

  Przeciętny Polak ma obraz Holandii zbudowany na stereotypach takich jak wiatraki, tulipany, nielegalne używki i małżeństwa jednopłciowe. Profesor Piotr Oczko z Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowił się rozprawić z fałszywym obrazem tego kraju. Efektem jego pracy jest książka "Pocztówka z Mokum. 21 opowieści o Holandii".

  Profesor Begona Alvarez z Uniwersytetu Vigo w Hiszpanii zbadała, kiedy ludzie są najszczęśliwsi w przeciągu całego życia. Jej zdaniem najlepszy okres przypada na lata pomiędzy 30. a 34. rokiem życia. Jak ta teoria wygląda w praktyce, zapytaliśmy naszych gości: psycholożkę Joannę Chmurę, modelkę Karolinę Pisarek i aktora Tomasza Stockingera.

  Miłośnicy twórczości Wojciecha Smarzowskiego z niecierpliwością oczekiwali na premierę filmu "Wesele". Wybitny reżyser po raz kolejny zdecydował się opowiedzieć widzom historię, która skłania do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Czy jego najnowsze dzieło ma szansę na stałe zapisać się w pamięci Polaków? O pracy z wybitnym reżyserem opowiedziały aktorki Michalina Łabacz i Maria Sobocińska.

  Agnieszka Osiecka skończyłaby w tym roku 85 lat. Była artystką, która tworzyła nie tylko piosenki, ale pisała także wiersze i powieści. - Cały czas w dorobku mamy znajduję coś nowego, a to dlatego, że miała ona wiele twarzy – powiedziała Agata Passent, córka Osieckiej. W Dzień Dobry TVN gościła także Joanna Dark, autorka płyty jazzowej z tekstami artystki i Jeremiego Przybory - "Osiecka/Przybora – Ale Jazz!".

  Natalia Janoszek to wszechstronnie utalentowana artystka, która dzięki ponadprzeciętnym ambicjom i ciężkiej pracy osiągnęła międzynarodowy sukces. Została doceniona między innymi przez twórców Bollywood oraz producentów filmowych zza oceanu. Niedawno pojawiła się na okładce magazynu "L’Officiel Arabia". W Dzień Dobry TVN opowiedziała o kulisach prestiżowej sesji zdjęciowej, zdradziła też, jakie ma plany na najbliższą przyszłość.

  Dzień Polskiej Muzyki to kampania społeczna promująca rodzimy rynek i zwiększająca świadomości naszych rodaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Skąd wziął się pomysł na akcję i na czym ona polega? O tym opowiedzieli nam: Anna Ceynowa, Tomek Lipiński i Małgorzata Uściłowska, znana także jako "Lanberry".